українська
українська

english
english

 

 

 

AS    Творча біографія     Прет-а-порте      От-кутюр     Авангард     Театр     Публікації     Контакти 

НОВЕ ЖИТТЯ "ГОРІХОВОЇ ГІЛОЧКИ"

     Кілька років тому казка «Горіхова гілочка» вже була у репертуарі театру "І люди, і ляльки", але після того, як на початку 2006 року згоріли усі її лялькові персонажі, виставу довелося «ліпити» заново.
     ЗДИВОВАНІ ВИГУКИ МАЛЮКІВ, що сидять зовсім поряд, створюють у театрі «І люди, і ляльки» стереоефект присутності казки. Вистава виховує в маленьких глядачів почуття дружби, відданості, самопожертви... Показує, що вередливі та злі персонажі врешті-решт зазнають поразки, а добро, як завжди, перемагає. Нова постановка, що забрала близько семи місяців копіткої праці, варта докладених зусиль. Талановита гра акторів, багаті декорації, вдало підібрана музика, добродушні та злі ляльки, що заворожують своїм яскравим вбранням, усе це припаде до смаку не тільки дітям, а й дорослим.
     «Коли готую прем'єру, не роблю її лише для дітей, розповів кореспондентові «ВЗ» режисер театру Олег Новохацький. - Створюю хорошу виставу. Кожне покоління повинне розуміти її по-своєму. Так народжується сімейне спілкування на мистецькі теми. Якщо вистава не залишила ніякого сліду в голові, вона просто вкрала ваш час. Поза сценою спектакль живе лише в обговоренні. У такий спосіб виховуємо покоління, яке розумітиме і любитиме театр у майбутньому. Вік нашої цільової аудиторії не обмежений. Деякі вистави можуть дивиться діти від двох з половиною років. Є більш серйозні, наприклад, «Пічурик», - сучасна історія для школярів та вчителів. Колись готували по три-чотири прем'єри на рік, але зараз не вистачає коштів та потужності».
    «І люди, і ляльки» потішить ще однією прем’єрою вже наприкінці цього театрального сезону. Режисер Олег Новохацький працює над виставою для найменших – «Веселі ведмежата».
     Тут буде багато дій та спецефектів, цікавих і малятам. Ще одна оригінальна вистава для театралів - «Музична крамничка», яка показуватиме довоєнний Львів. Атмосферу нашого міста передасть Високий замок, на тлі якого відбуватиметься сценічна дія, і люди, які торгуватимуть просто на вулицях… Запросити у давню «Музичну крамничку» актори театру обіцяють через півроку.
     Персонажів у яскраві костюми одягнув Андрій Сендецький (який також створив декорації до вистави).

   
Ірина СЕМЕНІВ
    ВИСОКИЙ ЗАМОК 11 березня 2009 року


® Andriy Sendetskyy