українська
українська

english
english

 

 

 

AS    Творча біографія     Прет-а-порте      От-кутюр     Авангард     Театр     Публікації     Контакти 

ЇХНЯ СТИХІЯ - "ЛЕОПОЛІС"

     Популярна фраза "що хоче жінка, того хоче Бог" минулої суботи набула в залі Львівського театру опери та балету особливого змісту: отже, як і ми, Вищий розум теж не проти бути свідком фестивалів і показів моди. Тут не було де голці впасти, адже відбувався Другий міжнародний театралізований фестиваль моди "Леополіс".
     Поставивши за мету популяризацію саме української школи моделювання, організатори - телерадіокомпанія "Те-лебойман" і студія "Еніграф" - цього року відмовилися від конкурсної основи і, що цікаво, дозволили взяти участь у фестивалі молодим модельєрам із-поза меж України. До творців одягу з Києва, Львова, Сум і Хмельницького долучилися їхні колеги зі столиці Молдови та Кракова (Польща). Таке от розмаїте дійство під не повний перелік гаслом "Моя стихія – «Леополіс». Але воно — вдалося.
     "Кукурудзяні забави" Оксани Хомянчук і "Перекоти-поле" Мар'яни та Наталі Грабар, "Чортиці" Олександри Очеретної та "Епатаж" Людмили Черненко, "Тар'я" Наталі Станицької та Оксани Заяць-Лобас й «Іновація ініціації» Андрія Сендецького – це далеко не повний перелік творчих робіт молодих дизайнерів. Інша річ, що, скажімо, оригінальну колекцію "Світло й тінь" Юлії Пігель корес-пондент "Незалежності" та його брати-журналїсти на показах моди бачать уже не вперше - час би створити щось нове. Та це вже нюанси.
    Глобально, "Леололіс-2001" став першим за всю історію існування аналогічних фестивалів у Львові яскраво театралізованим фестивалем моди, пожвавленим жартами ведучого — Богдана Бенюка, співом Ані Лорак, Юлії Бодай і Дмитра Лазарчука, музикою у виконанні камерного оркестру під диригуванням Артура Микитки та сучасними танцювальними постановками балетів "Едем" і "А-6". Завдяки режисерці Нінелі Квятковській усі 22 колекції (виконані здебільшого у стилі арт) перетворилися на міні-вистави. Навіть більше — завдяки театралізації окремі з них піднялися на вищу сходинку артистизму. Режисерці вдалося поєднати в одному шоу музичну класику та модні течії сучасної молодіжної культури. Отже, хай живе "Леополіс" - відтепер театралізований фестиваль моди вже 2002 року!

     Ярина КОВАЛЬ
     «Незалежність» №6, 15 листопада 2001 р.


® Andriy Sendetskyy