українська
українська

english
english

 

 

 

AS    Творча біографія     Прет-а-порте      От-кутюр     Авангард     Театр     Публікації     Контакти 

НЕМОВ У КАЗЦІ
У Львові відбувся Перший Міжнародний благодійний фестиваль дитячого та підліткового мистецтва "Казковий карнавал"

     Художник-дизайнер Андрій Сендецький, створивши студію естетичного виховання "Спірограф", вирішив на досягнутому не зупинятися. З його ініціативи організовано фестиваль дитячого та підліткового мистецтва – спроба активізувати культурно-мистецький потенціал міста Львова. Спроба виявилася вдалою. Пан Андрій зумів одним пострілом убити двох зайців: згуртував українських та іноземних митців, а також дав можливість дітям продемонструвати свої знання та вміння.
Фестиваль проходив у два етапи: перший - номінація "Образотворче мистецтво", другий - "Театральне мистецтво". В конкурсі образотворчих робіт взяли участь юні художники не лише з України, а й з Німеччини та Сирії. Переможцями стали Богдана Буцька та Наталя Рябчук (молодша і старша вікові групи).
     Номінацію "Театральне мистецтво" представили конкурсанти з міст Тульчина, Могильова (Білорусь), Львова, Мостиської та Нетішина. Білоруський зразковий дитячий театр "Ехо" отримав першу премію за виставу "Вітражі", яку актори підготували трьома мовами - білоруською, російською та англійською. Керівник Наталія Дурейко зазначила, що основна мета викладачів - плекання майстерності. Діти багато читають, вивчають мови, духовно збагачуються. Друге місце посів народний експериментальний театр-студія "Маски" (м. Нетішин), третє - театральна кафедра Академічних студій естетичного виховання (м. Львів).
Під час урочистого закриття фестивалю у Львівському обласному палаці мистецтв виступили співак Андрій Бакун, театральна кафедра Академічних студій естетичного виховання, балет "Білі вітрила", ансамбль сучасного танцю "Данс-клуб", вокальний гурт "Цьомочки", колектив "Панночка".
     Номінантів нагороджував організатор фестивалю - Андрій Сендецький. За його словами, Львів - велике місто, а заходи на кшталт нинішнього, в яких усі діти, незалежно від соціального становища, могли б показати свої можливості, відчути себе потрібними, а головне рівними, ще не відбувались.
     Слід сказати, що під час організації "Казкового карнавалу" Андрій Сендецький зіткнувся з низкою проблем, зокрема відсутністю фінансової підтримки та ігноруванням його запитів з боку влади. Склалося враження, що деякі високопосадовці не зацікавлені у культурному вихованні нашої молоді. Принаймні дехто з них палець об палець не вдарив, аби підтримати благодійне починання молодого керівника. Але світ, як то кажуть, не без добрих людей. Тож львівському благодійному фондові "Торба" таки допомогли: дніпропетровська кондитерська компанія "АВК", ресторан "Пузата хата", компанія "Галичина", асоціація готелів "У Бюргера", "Світ паперу" , гуртівня "Текстиль-Контакт" та інші.
     Фестиваль сподобався не лише учасникам, а й глядачам. Сподіваємось, що наступного року "Казковий карнавал" стане ще масштабнішим та посправжньому афішованим.

     Олеся КУЛИК,
     Юлія МЕДУНА

               Шановна редакціє!
     Просимо висловити подяку органам внутрішніх справ за сприяння у проведенні семінару в рамках і Міжнародного благодійного фестивалю дитячої, юнацької та молодіжної творчості "Казковий карнавал", який проводив наш фонд, а саме за надання приміщення світлиці у клубі УВС на вулиці Січових Стрільців, 9.


     «Міліцейський кур'єр» №28(798), 20-26 липня 2006 р.


® Andriy Sendetskyy