українська
українська

english
english

 

 

 

AS    Творча біографія     Прет-а-порте      От-кутюр     Авангард     Театр     Публікації     Контакти 

ЛЬВІВСЬКИЙ ТЕАТР-СТУДІЯ «СПІРОГРАФ» ПІДГОТУВАВ ПРЕМ’ЄРУ КОМЕДІЇ

     У Львові до Міжнародного дня театру вихованці театру-студії культури та мистецтв «Спірограф» у постановці режисера Андрія Сендецького зреалізували прем’єру комедійної вистави за п’єсою Євгена Кравченка «Ні пуху, ні пера», – про це сьогодні, 22 березня повідомив кореспонедент ЗІКу.
     Побутову комедію Євгена Кравченка «Ні пуху, ні пера» зі щирим сміхом сприйняли як старші глядачі, так і зовсім юним. За словами керівника студії Андрія Сендецького, започаткований ще у 2003 році «Спірограф» став своєрідною академічною майстернею для дітей різного віку: від 5 до 20 років.
     «Тут діти мають змогу відвідувати лекції з міжнародного етикету, іноземних мов, хореографії, акторської майстерності й інших цікавих дисциплін. З дітьми працюють викладачі вищих навчальних закладів, фахівці у своїй сфері. Крім того при студії діє дитячий театр, який кожного року дає одну чи дві прем’єри», – розповів Андрій Сендецький.

      Вистава була поставлена, як подарунок львів'янам з нагоди Міжнародного дня театру. Вхід на виставу був вільним і на неї могли без жодних перепон потрапити усі бажаючі, які вчасно, до 18.00, прийшли до глядацької зали. Бажаючих було чимало і найрізноманітнішого віку. Були бабусі з онуками, мами з дітьми, молоді люди і навіть тинейджери.
     Вистава у двох діях загальною тривалістю 1год. 20 хв. в якій грали учасники Театру "Студії культури та мистецтв «СПІРОГРАФ» віком 13-21 рік. Грати дорослих людей за п'єсою, таким юним особам було нелегко, але наполеглива праця під час репетицій дала, як показала реакція глядача, хороший результат.
      За п'єсою середньостатистична сім'я зламу 60-х років вирішує, що потрібно отримати нову квартиру, і вибратись з, на той час такої "популярної", комунальної квартири. Бажане, герої видають для себе, як реальність і в кінці залишаються біля «розбитого корита».      

     Ролі зіграли:
      Віра Січкар - Марта Макарівна, 50 річна "професор"- власниця квартири.
      Ганна Бондарук - сестра Марти Макарівни, 35-ти річна безробітна, яка і заварює усю ситуацію.
      Ліля Продиус - баба Соломія, 56-ти річна хатня робітниця.
      Квітослава Созанська - Валя Корнієнко, 25-ти річна депутат міської ради.
      Михайло Дубовецький - сусід Швайка, овдовілий каналізатор у якого четверо дітей.

     
Консультант по інтерєру - кандидат мистецтвознавства, інституту народознавства Національної Академії Наук України - Олег Болюк.
      Звук та світло - Сергій Гаврилович.
      Режисер-постановник та сценограф вистави - Андрій Сендецький Співорганізатор вистави 58 Будинок офіцерів. Вистава запрезентована за підтримки Львівського обласного благодійного фонду «ТОРБА».

   
Андрій ПАВЛИШИН
    ZIK "Західна інформаційна корпорація" 22 березня 2010 року


® Andriy Sendetskyy