українська
українська

english
english

 

 

 

AS    Творча біографія     Прет-а-порте      От-кутюр     Авангард     Театр     Публікації     Контакти 

У СВІРЖ ПРИЙШЛО ЛЬВІВСЬКЕ ВІДРОДЖЕННЯ
ХРОНІКА ОДНІЄЇ НОЧІ

   Не знаю, як кому, а мені особисто святкування Дня Львова чимось нагадувало бенкет під час чуми. Так чи інакше, але саме у ці дні хотілося вирватися із міста і просто відпочити. Слава Богу, підвернулася чудова нагода – агенція «Зірки Галичини»19 вересня проводила Другий Міжнародний фестиваль моди «Леоренесанс - 98» («Львівське відродження»). І не де-небудь, а у Свіржському замку.
   Передували aкції якісь незрозумілі чутки, чи відбудеться фестиваль взагалі. Кажуть, навіть самі організатори до останнього моменту не могли дати якоїсь чіткої відповіді. Проте відповіддю можна вважати вже те, що акція відбулася,при тому – на досить високому організаційному рівні. І цей матеріал можна сміливо вважати репортажем з місця події чи то хронікою однієї свірзької ночі...
   Почалося дійство близько 21-ої, хоча вже за кілька годин до того у замку панувала атмосфера справжнього Відродження — накрапав дощ, мокрі стіни були оповиті туманом, словом - стилістика повністю відповідала назві. Сама програма була поділена на дві частини — у першій демонстрували колекції "Прет-а-пор-те", у другій — "Арт-мода". Варто окремо зупинитися на іменах 20 модельєрів, котрі з'їхалися сюди з Одеси, Києва, Кіровограда, Вінниці, Львова та Мінська. У номінації «Прет-а-порте» слід відзначити львів'янина Андрія Сендецького і його "Сльози далматинців" — здавалося би, традиційне поєднання білого й чорного тут видавалося справді оригінальним і новим. Ще й до всього — у сучасному діловому одязі...
   Творчість одеситки Ірини Дратви львів'яни вже мали нагоду оцінии на "Помаранчевій вечірці Олесі Савенко". Нові її моделі теж припали до душі. Серед київських колекцій цікавою була "Графіт", яку підготувало творче об'єднання "ЛАО-джерсі" (до нього належать модельєри Олександр Майстрич, Оксана Борисова та Людмила Гордійчук).
   Поміж показами на імпровізовану сцену виходили й естрадні виконавці: Дмитро Лазарчук, Віктор Сінчук (екс-соліст гурту "Галактика"), окрім того, у Свіржі дебютував львівський виконавець Андрій Князь, який у костюмі від Володимира Фурика виглядав не менш екс-травагантно, ніж професійні манекенники. Сама постановка виходів моделей теж заслуговує на увагу, цією кропіткою справою займалася Ірина Мазур, керівник шоу-ба-лету "Життя".
    У перерві між діями ведучі — Галина Терещук та Стефко Оробець — запропонували гостям продегустувати алкогольні напої від генерального спонсора — Торгового дому "Артеміда'. Віскі, бренді, ром і горілка запивалися слабоалкогольними напоями від «Росинки». Закуску готували об’єднання «Львів - хліб» та гуртівня продуктів "Фурор". Після того, як напої та наїдки зі столів плавно перекочували до шлунків запрошених, почалася друга дія фестивалю — показ колекцій у номінації "Арт-мода".
   Звісно, після процесу дегустації доволі відверті чи надто оригінальні колекції сприймалися гостями набагато легше. Та й моделькам не так холодно було виходити на подіум практично оголеними. Та суть не в цьому. Бо ж колекції й справді були оригінальними. А най-най-найшокуючою чи то -незвичайнішою виявилася колекція одесита Івана Реня, котрий вразив усіх своїми відвертими шедеврами.    Дехто порівнював його із екс - львів'янкою Олесею Савенко, дехто стверджував, що такі речі порівнювати не можна. Окрім того, цікавими були колекції й інших модельєрів: Іван Айплатов із Мінська запропонував "Полігон 667", Чекотун Олег із Одеси — чоловічі моделі "Ватерлінія". Свою знамениту колекцію "Терра інкогніта" представили львів'янки Джаміля Асадулаєва та Лілід Маєвська. Саме їх і запросили у листопаді до Мінська на фестиваль авангардної моди "Мамонт-98". Так фестиваль перетворився на незвичайне дійство, яке чимось нагадувало шабаш-карнавал...
   А далі, далеко за північ, вручали дипломи. Оскільки конкурсної програми не було, то їх отримали усі модельєри, що продемонстрували свої колекції. Окрім того, вони одержали призи від спонсорів: Львівської експериментальної керамічно-скульптурної фабрики, компанії "Киянка", ВАТ "Явір".

         Володимир Москалець.
         "СІМ'Я" № 38 (170) 1 жовтня 1998 р.

 

Фото з показу...
Фотосесія колекції...

® Andriy Sendetskyy