українська
українська

english
english

 

 

 

AS    Творча біографія     Прет-а-порте      От-кутюр     Авангард     Театр     Публікації     Контакти 

ПУБЛІКАЦІЇ

                   ЛЬВІВСЬКИЙ ТЕАТР-СТУДІЯ «СПІРОГРАФ» ПІДГОТУВАВ ПРЕМ’ЄРУ КОМЕДІЇ      ZIK "Західна інформаційна корпорація", 22 березня 2010 року


      У Львові до Міжнародного дня театру вихованці театру-студії культури та мистецтв «Спірограф» у постановці режисера Андрія Сендецького зреалізували прем’єру комедійної вистави за п’єсою Євгена Кравченка «Ні пуху, ні пера», – про це сьогодні, 22 березня повідомив кореспонедент ЗІКу.
      Побутову комедію Євгена Кравченка «Ні пуху, ні пера» зі щирим сміхом сприйняли як старші глядачі, так і зовсім юним. За словами керівника студії Андрія Сендецького, започаткований ще у 2003 році «Спірограф» став своєрідною академічною майстернею для дітей різного віку: від 5 до 20 років. «Тут діти мають змогу відвідувати лекції з міжнародного етикету, іноземних мов, хореографії, акторської майстерності й інших цікавих дисциплін.

     Детальніше...


                   НОВЕ ЖИТТЯ "ГОРІХОВОЇ ГІЛОЧКИ"     "ВИСОКИЙ ЗАМОК", 11 березня 2009 року


     Кілька років тому казка «Горіхова гілочка» вже була у репертуарі театру "І люди, і ляльки", але після того, як на початку 2006 року згоріли усі її лялькові персонажі, виставу довелося «ліпити» заново.
ЗДИВОВАНІ ВИГУКИ МАЛЮКІВ, що сидять зовсім поряд, створюють у театрі «І люди, і ляльки» стереоефект присутності казки. Вистава виховує в маленьких глядачів почуття дружби, відданості, самопожертви... Показує, що вередливі та злі персонажі врешті-решт зазнають поразки, а добро, як завжди, перемагає. Нова постановка, що забрала близько семи місяців копіткої праці, варта докладених зусиль. Талановита гра акторів, багаті декорації, вдало підібрана музика, добродушні та злі ляльки, що заворожують своїм яскравим вбранням, усе це припаде до смаку не тільки дітям, а й дорослим.

     Детальніше...

 

                    КАЗКОВА ВИСТАВА, ВЕСЕЛІ ФОКУСНИКИ, КУМЕДНА НЕЧИСТА СИЛА ТА ДІД МОРОЗ… У ЧИНІ ПОЛКОВНИКА
                    «ВІЛЬНА УКРАЇНА» Січень 2, 2009р.


     Надзвичайно яскраву, насичену музикою, різноманітними конкурсами та цирковими етюдами виставу підготували для дітей у 58 Будинку офіцерів у Львові. Впродовж п’яти днів: з 28 грудня по 2 січня у військовому осередку культури Львівського гарнізону відбулося шість вистав, які відвідали понад 500 дітлахів з родин військовослужбовців.

     Детальніше...

 

                    ЛЬВІВ – МІСТО КАРНАВАЛУ     Mikroskop pana Jurka, Номер 66 01.03.08

     Один класик, мабуть, помилився, вказавши на вішак як на початок театру. Гадаю, що преамбулою сценічного життя є афішна тумба. Навряд чи висіли би на театральних вішаках пальта, якби їх господарі не знали, по що туди йти? На щастя, маємо заради чого відвідати цей заклад і вже вкотре усвідомити, що, попри нашу електромагнітно-кібернетичну епоху із пропагуванням „розжованої” продукції потвор і насилля, Мельпомена надалі править у своєму королівстві, яке, згідно слів іншого класика, простяглось повсюди, бо увесь світ – театр. Отож, станьмо глядачами-слухачами, ба ні – активними його дійовими особами, бо ось-ось розхиляться завіси і дійство почнеться, але не задля нас, інертних спостерігачів, а разом з нами - активними акторами! Це дійство ¬– свято Дитинства, черговий Міжнародний благодійний фестиваль дитячої, юнацької та молодіжної творчості „KAZKOVYY KARNAVAL”, який відбудеться 6–9 березня у Львові! Карнавал запрошує у світ Казки, у країну Дитинства, з якої дехто так поспішав емігрувати, а дехто, мудріший, ніколи не залишав її.

     Детальніше...

                    РЕПОРТАЖ З МІСЦЯ КАЗКОВИХ ПОДІЙ     «ВЕСЕЛКА» 2008 р.

     Ви бували у Львові?
     Бачили будинки, загадкові і таємничі, монументальні і затишні, пишні і вишукані? Вони схожі на казкових істот, що стережуть своїх мешканців і бережуть пам'ять своїх засновників. Вулиці і будинки Львова одухотворені історією, розмаїттям мов і народів, що проклали і побудували їх. Це маленькі світи з минувшини: зробиш крок - і скрипуча брама розкриє свої обійми, дихне незнаними пахощами, що всмокталися камінням і деревом будівлі; глянеш вгору - і тобі усміхнуться барвисті вітражі, а на мережані балкони вийдуть напівпрозорі панянки в пишних старовинних сукнях.
     Тож не дивуйтеся, що саме у Львові вже другий рік поспіль проходить міжнародний благодійний фестиваль дитячої, юнацької та молодіжної творчості з відповідною назвою: "KAZKOVYY KARNAVAL". Президент фестивалю і за сумісництвом головний чарівник п. Андрій Сендецький запевнив, що якраз неповторність Львова підказала і назву, і концепцію фестивалю.

     Детальніше...

 

                    КАРНАВАЛЬНА БЛАГОДІЙНІСТЬ     «15 хвилин» 6 березня 2008 р.

     БЛАГОДІЙНІСТЬ Від сьогодні і аж до 9 березня у місті 1 Лева уже вдруге проходитиме благодійний фестиваль «Казковий карнавал - 2008». ! Профілюючою у ньому буде дитяча, юнацька та молодіжна творчість. «Мета фестивалю - залучити дітей-сиріт і дітей з особливими потребами до інтерактивної діяльності, - розповідає його президент Андрій Сендецький. - Хочемо показати, що вони не забуті суспільством і є повноцінною його частиною». У фестивалі візьмуть участь вітчизняні та зарубіжні колективи і митці. «Запрошення до участі в цьому заході ми надіслали у 87 країн світу, - каже президент «Казкового карнавалу». - Проте,на наш заклик відгукнулося лише 7 країн». Та, на жаль, і не всі з них змогли потрапити до Львова. «На дійство дуже хотіли потрапити Нідерланди, проте, через паперові формальності і процедури на кордоні, вони так і не приїхали», - розповідає він.

     Детальніше...

                    У СВІРЖ ПРИЙШЛО ЛЬВІВСЬКЕ ВІДРОДЖЕННЯ / ХРОНІКА ОДНІЄЇ HОЧІ     "СІМ'Я", № 38 (170) 1 жовтня 1998 р.

 

     Не знаю, як кому, а мені особисто святкування Дня Львова чимось нагадувало бенкет під час чуми. Так чи інакше, але саме у ці дні хотілося вирватися із міста і просто відпочити. Слава Богу, підвернулася чудова нагода – агенція «Зірки Галичини» 19 вересня проводила Другий Міжнародний фестиваль моди «Леоренесанс - 98» («Львівське відродження»). І не де-небудь, а у Свіржському замку.

     Детальніше...

 

 

                    НЕМОВ КАЗКА    «МІЛІЦЕЙСЬКИЙ КУР'ЄР» №28(798), 20-26 липня 2006 р.


     У Львові відбувся Перший Міжнародний благодійний фестиваль дитячого та підліткового мистецтва "Казковий карнавал".
     Художник-дизайнер Андрій Сендецький, створивши студію естетичного виховання "Спірограф", вирішив на досягнутому не зупинятися. З його ініціативи організовано фестиваль дитячого та підліткового мистецтва – спроба активізувати культурно-мистецький потенціал міста Львова. Спроба виявилася вдалою. Пан Андрій зумів одним пострілом убити двох зайців: згуртував українських та іноземних митців, а також дав можливість дітям продемонструвати свої знання та вміння.

     Детальніше...

 

                    МОДЕЛЬЄРИ РАДЯТЬ ЗАБУТИ ПРО ЧОРНИЙ КОЛІР     "ТИЖДЕНЬ".


     Висловлю, можливо, дискусійну думку: світові хвилі моди, які, за словами великого Йоджі Ямомото, схожі на музичні, майже не зачепили Львів. Майже, бо надія, що вони все-таки докотяться до нас, е. Однак поки що народно-дизайнерської фантазії вистачає лише на два образи: «ділова самотня жінка» і «дівчинка з «порядної» мафіозної сім'ї» (перша вбирається у класичний костюм цнотливого крою, друга — геть у все чорне з «барахолки»). Звісно, ці два типи аж ніяк не вичерпують поняття «сучасна мода», що містить нині і «рейв-стиль», і «гранж», і «хіпі», і «ялі», і «романсеро», і «богему», і «мінімалізм». На брак інформації скаржитися важко, але чомусь так само важко порівнювати яскраві сторінки часописів з досить похмурим натовпом на наших вулицях. «Гостромодна тусня» (підлітки і молодь до 20 років) поповнює гардероб у секонд-хендах та на вже згаданій «барахолці», але вибір там невеликий і застарілий. У крамницях, доклавши певних зусиль, можна щось придбати — або виробництва нікому не відомих фірм, зате не дуже дорого, або виробництва відомих фірм (переважно із сезонного розпродажу) — зате за «космічні» ціни. Ще є модельєри-дизайнери, які вперто продовжують творчі пошуки. Крім того, фестивалі мод «Леополіс», «Леорене-санс», «Хейл-Бопп», що відбулися за останні два роки у Львові, а також покази О.Караванської та поодинокі дизайн-рейди у клубах «Сафарі», «Пікассо» та «Вавилон», у жіночому клубі при ресторані «Джованні» та в Італійському подвір'ї, довели, що дизайнерське життя жевріє, незважаючи на відсутність тканин, грошей та організаційного досвіду. Отже, познайомимо наших читачів з найцікавішими (звісно, з нашого погляду) львівськими дизайнерами і спробуємо дізнатися, як зробити одяг моднішим, а життя — веселішим.

     Детальніше...

 

                    ЇХНЯ СТИХІЯ - "ЛЕОПОЛІС"     "НЕЗАЛЕЖНІСТЬ", №6, 15 листопада 2001р.


     Популярна фраза "що хоче жінка, того хоче Бог" минулої суботи набула в залі Львівського театру опери та балету особливого змісту: отже, як і ми, Вищий розум теж не проти бути свідком фестивалів і показів моди. Тут не було де голці впасти, адже відбувався Другий міжнародний театралізований фестиваль моди "Леополіс".

     Детальніше...

 

                    МОДЕЛЬЄР ЩО КИДАЄ ВИКЛИК     "ВИСОКИЙ ЗАМОК" 14 червня 1999 року


 

     Андрій Сендецький: «Якби мені пасувала спідниця – одягнув би і спідницю!»Попри зовнішню лагідність та схильність вкриватися дівочим рум'янцем, Андрій Сендецький є особою провокативною та епатажною. А без цієї риси, мабуть, жоден модельєр не відбувся б ніколи. Професійні дизайнери (хоча й не всі) вважають Сендецького самовпевненим аматором, який навіть ескізи до костюмів робить, не дотримуючись професійних вимог, та ще й "виявляє нахабство" пропонувати свої роботи для показів на поважних акціях. - Я і справді не закінчував нашої Академії мистецтв, - погоджується Андрій. - Я хочу довести, що можна чогось помітного досягнути і не закінчуючи цього закладу. Це - мій протест!

     Детальніше...

 

 


® Andriy Sendetskyy